Wyniki konkursów

Wyniki konkursu na koncepcję Centrum Bajki i Animacji w Bielsku-Białej

We wtorek poznaliśmy zwycięzcę konkursu na koncepcję Centrum Bajki i Animacji w Bielsku-Białej. Pierwszą nagrodę przyznano projektowi opracowanemu przez Nizio Design International i MWE sp. z o.o. z Warszawy.

Zadanie, jakie zostało postawione przed uczestnikami konkursu polegało na sporządzeniu koncepcji architektonicznej oraz koncepcji scenariusza wystawy dla zadania inwestycyjnego „Interaktywne centrum bajki i animacji przy Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej”.

Nagrodę przyznano za trafne rozwiązanie urbanistyczno-architektoniczne, w szczególności za: – artykulację narożnika przestrzeni miejskiej z wyraźnie zdefiniowaną strefą wejściową – za stworzenie wewnętrznego dziedzińca płynnie przechodzącego w zielone tereny rekreacyjne – dobranie odpowiednich proporcji i skali nowej zabudowy w stosunku do historycznej” – można przeczytać w uzasadnieniu.

Projekt przygotował zespół w składzie: arch. Mirosław Nizio arch. Bartłomiej Terlikowski, mgr inż. Zbigniew Koc, arch. Daniel Jurkiewicz, arch. Łukasz Boniewski.

Na podstawie:
link

Znalazłeś błąd na stronie? Zaznacz fragment tekstu zawierający błąd i wciśnij Ctrl+Enter bądź wyślij nam maila info@kanag.pl

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: