Zakończone

1. edycja Konkursu Artystycznego o Nagrodę im. Chrisa Schwarza

Temat pierwszej edycji konkursu pt.„Drzwi”, został zainspirowany opowieścią Stanisława Aronsona – polskiego Żyda, ocalałego z Holokaustu, weterana Armii Krajowej, którego historia służy pokazaniu szerszego kontekstu polsko-żydowskich stosunków w czasie II wojny światowej. Projekt konkursowy musi być możliwy do zrealizowania w przestrzeni Galerii Mirisch & Lebenheim Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie. Organizatorzy pozostają otwarci na różne propozycje i interpretacje tematu, o ile będą zgodne z jego założeniami i wartościami – nie narzucają konkretnej dziedziny sztuki oraz techniki wykonania dzieła.

Katalog Nagród:
– Nagroda główna – 20 000 zł netto + 45 000 zł na realizację zwycięskiego projektu

Organizator konkursu:
Żydowskie Muzeum Galicja

Uczestnictwo:
Konkurs adresowany jest do profesjonalnych artystów plastyków oraz dyplomantów studiów magisterskich uczelni i wydziałów artystycznych posiadających polskie obywatelstwo lub mających status rezydentów długoterminowych zamieszkałych na terenie państwa polskiego.

Termin zgłoszeń – 31.12.2018

Prawa autorskie:
Prawa autorskie oraz prawo własności dzieła przynależne jest autorowi dzieła z uwzględnieniem, że organizator zastrzega sobie wyłączne prawo dysponowania pracą zrealizowaną w ramach konkursu „Drzwi” – I edycji Konkursu o Nagrodę im. Chrisa Schwarza przez okres trzech lat, włącznie z możliwością prezentacji dzieła w przestrzeniach instytucji współpracujących z Organizatorem w Polsce i za granicą.

Źródło:
Strona konkursu
Regulamin konkursu

Znalazłeś błąd na stronie? Zaznacz fragment tekstu zawierający błąd i wciśnij Ctrl+Enter bądź wyślij nam maila info@kanag.pl

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: