Zakończone

Art Mural Challenge

Tematem konkursu jest odniesienie do miasta Łódź – miłości do tego miasta a także uchwycenie jego niepowtarzalnego charakteru w zmieniającej się rzeczywistości. Projekt muralu musi być oryginalny, stworzony bezpośrednio dla celów akcji. Każdy może zgłosić do konkursu więcej niż jedną propozycję pamiętając, że powinna się ona składać z dwóch części: wizualizacji muralu oraz osobnego pliku z projektem. Mural zostanie wykonany zgodnie z projektem zwycięzcy na ścianie, o wymiarze 19.80 m szerokości i 17.70 m wysokości, budynku przy ul. Tramwajowej 17 w Łodzi.

Katalog Nagród:
– Nagroda główna – 10 000 zł

Organizator konkursu:
QUATTRO POR QUATTRO Sp. z o.o.

Uczestnictwo:
Uczestnikiem konkursu na projekt muralu mogą zostać pełnoletnie osoby fizyczne zamieszkałe w Polsce i za granicą oraz zespoły autorskie, które będą związane umową w celu realizacji wspólnego przedsięwzięcia. Udział w konkursie jest bezpłatny.
W odniesieniu do prac zespołowych warunkiem uczestnictwa w konkursie jest jednoznaczne wskazanie reprezentanta zespołu, upoważnionego do występowania w imieniu jego członków.

Opis:
Art Mural Challenge to wyjątkowe przedsięwzięcie, mające na celu skupienie artystycznej społeczności Łodzi, okolicznych miast, a nawet całej Polski. Osoby wyróżniające się świeżym spojrzeniem na sztukę uliczną mogą wykazać się i zaprezentować swoje pomysły na wyjątkowy mural. – Łódź przepełniona jest urokliwymi zakątkami i klimatycznymi kamienicami, które nierzadko zdobione są artystycznymi dziełami sztuki. Mówię tutaj o muralach, przedstawiających ciekawe historie, związane z pamiątkowym wydarzeniem czy danym miejscem. Nowoczesne budynki w dużych miastach bardzo często powstają w otoczeniu tych starszych, wymagających renowacji. Podobnie jest w przypadku jednej z kamienic znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji Primo, którą realizujemy w Łodzi. Na tym etapie jest tu jeszcze pusta przestrzeń – chcielibyśmy ją dla Łodzian w atrakcyjny sposób zagospodarować. Wpadliśmy na pomysł, aby zaangażować kreatywne osoby z całej Polski i zorganizować dla nich konkurs na mural, który ozdobi jedną z naszych sąsiednich kamienic. Zaprezentuje on nie tylko ciekawe spojrzenie na miasto Łódź, ale i wprowadzi niezwykły klimat w okolice Śródmieścia – tłumaczy Paweł Malinowski, Prezes zarządu Profbud, fundator nagrody konkursowej.

Miejsce realizacji muralu:

Terminy:
(1) Rozpoczęcie konkursu – 2 sierpnia 2018
(2) Okres zbierania prac konkursowych – projektów muralu – od 2 sierpnia 2018 do 31 sierpnia 2018
(3) Okres głosowania online – od 4 września 2018 do 17 września 2018
(4) Obrady Jury – od 18 września 2018 do 19 września 2018
(5) Ogłoszenie zwycięzcy – 20 września 2018
(6) Realizacja muralu – od 27 września 2018 do 4 października 2018
(7) Event odsłonięcia muralu – 10 października 2018

Prawa autorskie:
Uczestnicy konkursu przystępując do niego zobowiązują się przenieść autorskie prawa majątkowe do muralu na organizatora z prawem dalszego rozporządzania w wypadku zwycięstwa.

Źródło:
Strona konkursu
Regulamin konkursu

Znalazłeś błąd na stronie? Zaznacz fragment tekstu zawierający błąd i wciśnij Ctrl+Enter bądź wyślij nam maila info@kanag.pl

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: