Wyniki konkursów

Konkurs KOŁO [Wyniki]

W konkursie, w którym zadaniem uczestników było stworzenie projektu koncepcyjnego wolnostojącego budynku z funkcją toalety miejskiej w Słupsku, w kontekście historycznym, w nawiązaniu do planowanej rewitalizacji bulwarów rzeki Słupi, jury uznało za najlepszą pracę autorstwa Aleksandry Kozłowskiej.

W uzasadnieniu werdyktu możemy przeczytać, że „Grand Prix przyznano pracy za zdecydowany gest architektoniczny, który swoją siłą porządkuje i organizuje przestrzeń na styku z zabytkowym otoczeniem. Stworzenie alternatywnego przejścia, wzbogacającego sposób postrzegania otoczenia o nową perspektywę oraz wykreowanie czytelnych ram do aranżacji różnych aktywności miejskich, zdają się być głównymi zamysłami konsekwentnie przeprowadzonej koncepcji. Czytelnie i atrakcyjnie została rozwiązana funkcja podstawowa. Zaproponowana funkcja uzupełniająca, ściśle związana z miejscem, służyć może promocji miasta oraz obserwacji jego rozwoju na permanentnie uzupełnionej makiecie. Może to odbywać się w połączeniu z funkcją gastronomiczną, w atrakcyjny sposób integrując mieszkańców.

Zdobywczyni Grand Prix otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 20 000 zł oraz nagrodę dodatkową „Debiut roku” w postaci stażu w pracowni Kuryłowicz & Associates.

Konkurs KOŁO odbył się już po raz dwudziesty.

Na podstawie:
link

Znalazłeś błąd na stronie? Zaznacz fragment tekstu zawierający błąd i wciśnij Ctrl+Enter bądź wyślij nam maila info@kanag.pl

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: