Wyniki konkursów

Rozstrzygnięcie konkursu Art Mural Challenge

Konkurs plastyczny

Projekt: Marcin Czaja, źródło: artmuralchallenge.pl/#konkurs

19 września poznaliśmy wyniki konkursu na mural inspirowany tematyką mieszkaniową oraz charakterem miasta Łódź. I miejsce zdobył Marcina Czaja.

Wybrana praca jest odpowiedzią na motto konkursu – „Kocham Łódź”. „Praca jest wejrzeniem w kamienicę, która stanowi Łódź w pigułce. Poważna historia o poważnym mieście opowiedziana z przymrużeniem oka. Przemyślana kompozycja wpisująca się w architekturę budynku została utrzymana w komiksowej konwencji opowieści o Łodzi, jej historii i kulturze – co przywołuje również odniesienia do festiwalu komiksu, ważnego łódzkiego wydarzenia kulturalnego. Dużym walorem muralu jest bogactwo szczegółów, potraktowanych z poczuciem humoru – w miarę oglądania widz odkrywa nowe znaczenia i detale.”

Zwycięska praca to obraz promujący miasto, akcentujący jego bogactwo historyczne i kulturowe, czytelny dla mieszkańców Łodzi i gości, ciekawy dla dorosłych i dla dzieci.”

Na podstawie:
link

Znalazłeś błąd na stronie? Zaznacz fragment tekstu zawierający błąd i wciśnij Ctrl+Enter bądź wyślij nam maila info@kanag.pl

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: