Wyniki konkursów

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski z nowym logo [rozstrzygnięcie konkursu]

Wyniki konkursów

Projekt: Piotr Felszyński, źródło: www.uwm.edu.pl

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie rozstrzygnął konkurs na logo. Jury, za najlepszy, uznało projekt Piotra Felszyńskiego.

Kolory nawiązują do bogactwa przyrodniczego Warmii natomiast czerń ma symbolizować prestiż i powagę instytucji – Uniwersytetu. – Układ projektu jest przemyślany, a kompozycja zwarta, w postaci piramidy, która jest symbolem długowieczności. Litera „U”, czyli Uniwersytet oparta jest na literach „W” i „M” (Warmińsko-Mazurski). Ma to uzasadnienie merytoryczne. Uniwersytet „posadowiony” jest na Warmii i Mazurach. Ma więc dobrą i silną podstawę w postaci infrastruktury i bogactwa kulturowego i krajobrazowego regionu. Nadbudowa w postaci litery „U” jest najważniejszym dla działalności elementem. To kadra pedagogiczna i techniczna Uniwersytetu oraz młodość i nowoczesność dają asumpt do rozwoju. Uniwersytet ma wszelkie atuty, aby być ważnym ośrodkiem naukowym i kulturotwórczym na mapie Polski. Warto też zwrócić uwagę na moduły, które oprócz symbolizowania regionu Warmii i Mazur – silnej podstawy pod intelektualny wkład Uniwersytetu, można odczytać jako trzy jednostki, z których powstał Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Zatem logo to może być postrzegane i odczytywane na wiele sposobów – objaśnia autor projektu.

Konkurs na logo Uniwersytetu ogłoszony został w związku z, przypadającymi na 2018 rok, obchodami 20-lecia istnienia placówki. Łącznie wpłynęły 123 prace, zgłoszone przez 78 grafików.

Na podstawie:
link

Znalazłeś błąd na stronie? Zaznacz fragment tekstu zawierający błąd i wciśnij Ctrl+Enter bądź wyślij nam maila info@kanag.pl

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: