Wyniki konkursów

Wyniki konkursu na koncepcję przebudowy schodów pomiędzy ulicami Kalwaryjską i Zamoyskiego w Krakowie

7 kwietnia poznaliśmy wyniki konkursu na koncepcję przebudowy schodów terenowych pomiędzy ulicami Kalwaryjską i Zamoyskiego w Krakowie. Pierwsze miejsce przyznano wrocławskiej pracowni Arch_IT Piotr Zybura.

W uzasadnieniu werdyktu, jury napisało, że „pierwszą nagrodę przyznano za bardzo czytelną decyzję urbanistyczną, której efektem projektowym jest kreacja znaku w tkance Starego Podgórza. W pracy założono stworzenie miejsca charakterystycznego i niepowtarzalnego, przy jednoczesnym przemyślanym połączeniu komunikacyjnym ulic Kalwaryjskiej i Zamoyskiego. Dzięki jakości rozwiązań architektonicznych, a w tym dzięki jednolitej kolorystyce, praca niesie w sobie potencjał dla zbudowania miejsca szczególnego – miejsca spotkań i różnych form aktywności społecznej. Projektowany obiekt ma szansę nie tylko zaistnieć w świadomości mieszkańców Podgórza, ale także stać się kolejnym charakterystycznym punktem na architektonicznej i kulturowej mapie Krakowa.

Na podstawie:
link
link

Znalazłeś błąd na stronie? Zaznacz fragment tekstu zawierający błąd i wciśnij Ctrl+Enter bądź wyślij nam maila info@kanag.pl

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: