Wyniki konkursów

Wyniki konkursu na logo projektu Patrimonium

Wyniki konkursu

Źródło: bn.org.pl

15 maja poznaliśmy wyniki konkursu na projekt logo projektu „Patrimonium – digitalizacja i udostępnienie polskiego dziedzictwa narodowego ze zbiorów Biblioteki Narodowej oraz Biblioteki Jagiellońskiej”. Spośród 77 prac, które wpłynęły na konkurs, jury za najlepszy uznało projekt Igora Kubika i Michała Janicy.

W zwycięskim projekcie, jury spodobało się przede wszystkim wykorzystanie materiałów pochodzących z Domeny Publicznej. „Typografia powstała na bazie rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 29 marca 1930 r. w sprawie oznak władz, urzędów, zakładów, instytucji i przedsiębiorstw państwowych. Sygnet, który jest elementem logotypu, nawiązuję swą formą do nawiasu klamrowego, który w symboliczny sposób łączy zbiory dwóch największych bibliotek w Polsce: Biblioteki Narodowej oraz Biblioteki Jagiellońskiej.” Ponadto skalowana forma projektu umożliwia jego wykorzystanie na różnego rodzaju materiałach promocyjno-informacyjnych.

Na podstawie:
link

Znalazłeś błąd na stronie? Zaznacz fragment tekstu zawierający błąd i wciśnij Ctrl+Enter bądź wyślij nam maila info@kanag.pl

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: