Wyniki konkursów

Wyniki konkursu na mural w dzielnicy Stary Fordon w Bydgoszczy

Wyniki konkursów

Projekt: Tomasz Pobiedziński, źródło: www.bydgoszcz.pl

Bydgoszcz rozstrzygnęła konkurs na mural w dzielnicy Stary Fordon w Bydgoszczy. Za najlepszy komisja konkursowa uznała projekt pt. „Brama/Gate” mieszkańca Poznania – Tomasza Pobiedzińskiego.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zaprojektowanie muralu podkreślającego i promującego historyczny i kulturowy charakter dzielnicy Bydgoszczy – Stary Fordon. Projekt miał nawiązywać do historycznej architektury, z uwzględnieniem kontekstu przestrzennego oraz dopasowaniem kompozycji do osi widokowej panoramy przy wjeździe do miasta.

Jury doceniło konwencję malarstwa iluzjonistycznego wybranego projektu, które subtelnie zmienia panoramę od strony rzeki – z płaskiej, pustej powierzchni ściany Zakłady Karnego w bramę, nawiązującą stylem do budowli antycznych. Na fryzie bramy będzie widniała łacińska sentencja: BONUS INTRA, MELIOR EXI, czyli „Dobrym wejdź, lepszym wyjdź.” Projekt stworzy, z otaczającą przestrzenią, kompozycję o spójnej kolorystyce.

Zwycięski projekt powstanie, na elewacji Zakładu Karnego w Fordonie, do 30 czerwca 2018.

Na podstawie:
link

Znalazłeś błąd na stronie? Zaznacz fragment tekstu zawierający błąd i wciśnij Ctrl+Enter bądź wyślij nam maila info@kanag.pl

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: