Wyniki konkursów

Sztuka w przestrzeni miejskiej – 800 powodów do wypoczynku [wyniki konkursu]

Miasto Opole ogłosiło wyniki konkursu Sztuka w przestrzeni miejskiej – 800 powodów do wypoczynku. Pierwsze miejsce przyznano pracy przygotowanej przez Tomasza Kierończyka i Miłosza Korczaka.

Organizatorzy konkursu postawili przed uczestnikami zadanie zaprojektowania małej architektury, która spełniać będzie funkcję siedziska lub leżanki, będzie wykonana z betonu i zaaranżowana w konkretnej lokalizacji.

W opisie pracy konkursowej można przeczytać, że „aranżacja ławek i leżanek to zróżnicowane i atrakcyjne zgrupowania modułów porozdzielane przez bezkolizyjne i najkrótsze przejścia, które łączą kluczowe miejsca wokół zapewniając wygodną komunikację pieszą na Rynku. Posadzka z betonu wylewanego na miejscu z wykonanymi żłobieniami zastępuje istniejący wąski pas z drobnej kostki granitowej. Forma nawiązuje do charakteru otoczenia – Alei Gwiazd Festiwalu Polskiej Piosenki. Układ żłobień to odzwierciedlenie fal muzycznych, które rozchodząc się po Opolu są symbolem Stoicy Polskiej Piosenki.Trawiaste wzniesieni wkomponowane w obły wzór posadzki dodają naturalnego charakteru całej kompozycji poprzez dodatkowe zmiękczenie formy. Trawa może zostać zastąpiona przez inną niską roślinność.

Autorzy zwycięskiej koncepcji otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 16 000 zł. Do konkursu zostało dopuszczonych 155 prac.

Na podstawie:
link

Znalazłeś błąd na stronie? Zaznacz fragment tekstu zawierający błąd i wciśnij Ctrl+Enter bądź wyślij nam maila info@kanag.pl

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: