Wyniki konkursów

Wyniki konkursu na Ławkę Niepodległości

Ministerstwo Obrony Narodowej rozstrzygnęło konkurs na projekt Ławki Niepodległości, która ma upamiętniać 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pierwszą nagrodę w konkursie otrzymała pani Marta Rosiak. Zdaniem jury „nagrodzona praca prezentuje nowoczesny i nowatorski projekt ławki pomnikowej, przystępnej dla użytkownika i atrakcyjnej formą dla młodego pokolenia. Równocześnie cechuje się ona dużą estetyką, prostotą formy i jasnością przekazu, zawierającego odniesienia do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości„.

Jak o projekcie mówi sama jego autorka: „forma i kolor ławki nawiązują do czystej kartki papieru, na której zapisane jest ręką marszałka słowo „Niepodległa”. Dlatego ławka jest taka skromna, tą bryłą, tą rzeźbą są ludzie, którzy na niej siadają.” Ławka ma być multimedialna, ma przekazywać treści edukacyjne – >>będzie odtwarzać nagrania dotyczące tradycji oręża polskiego, wydarzeń związanych z odzyskaniem Niepodległości, a także dziejów „małych ojczyzn”<<, dzięki czemu każdą z ławek będzie można indywidualnie związać z lokalną społecznością.

Autorka zwycięskiej koncepcji otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 30 000 zł. Na konkurs wpłynęło 26 prac.

Na podstawie:
link
link

Znalazłeś błąd na stronie? Zaznacz fragment tekstu zawierający błąd i wciśnij Ctrl+Enter bądź wyślij nam maila info@kanag.pl

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: